top of page

SEP 15, 2021

Freidensbote in Wagner´s Rienzi
at the Oper Leipzig

On January 2022 Lenka Pavlovič will return to the Oper Leipzig as Friedensbote in Nicolas Joels´s amazing production of Wagner´s RIENZI. 

Performances of Rienzi take place on January 23 and February 19, Matthias Foremny conducts Gewandhausorchestra. The sparkling cast will include Vida Mikneviciute as Irene and Stefan Vinke as Cola Rienzi.

Wagner 22.jpg
Wagner Plagát.png

Latest News

Soprano solo  in  Górecki’s

SYMPHONY  No. 3  OF  SORROWFUL  SONGS

at The  Oper Leipzig

LEIPZIG

FEB 10, 2020

"...Die dunklen Kostüme, sowie das gedimmte Licht in Kombination mit der schweren Musik und dem Gesang der Sopranistin Lenka Pavlovič lassen einen die Trauer deutlich nachfühlen."

LUZHE.DE

FEB 11, 2020

"...Nicht zu unterschätzen ist auch die herausragende Interpretation der Texte durch die Sopranistin Lenka Pavlovič, welche dank ihrer Intonation, Diktion und emotionalen Tiefe den Eindruck des Tanzes verstärken."

DEROPERNFREUND.DE

FEB 09, 2020

"...Drei Sätze, die vom Gewandhausorchester unter Leitung Christoph Gedscholds angemessen zwischen Emphase und Verhaltenheit heraufbeschwört werden. Und drei Texte, mit denen Sopranistin Lenka Pavlovic in nuancierter Innigkeit durch die Klanglandschaft des Schmerzes und der Trauer treibt."

LEIPZIGER VOLKSZEITUNG.DE

Reviews

Rozhovor pro časopis Národního divadla 

Moravskoslezského v Ostravě

INTERVIEW FOR MAGAZINE OF THE NATIONAL THEATRE IN OSTRAVA

INTERVIEW FÜR DIE OPERNZEITSCHRIFT DES NATIONALTHEATERS OSTRAVA

APR 25, 2017

 

Co říkáte tomu, že jste při svém prvním hostování v našem souboru hned získala Thálii?

Bylo to pro mne velké překvapení, nikdo myslím netušil, že se to celé takhle povede. Vím, že je těžké pro divadla, která jsou mimo centrum pozornosti, na sebe strhnout zájem. Ale Ostrava je veliké divadlo. O tom, že pravidelně získává nominace v opeře nebo v muzikálu, samozřejmě vím, ale přece, když jsem uslyšela svoje jméno, nevěřila jsem. Moje první myšlenka pak byla: „Díky, bože!“ Nicméně s tím, že Thálie za moje hostování doputuje až do Ostravy, tak s tím jsem tedy rozhodně nepočítala.

Ale ona ta Thálie vlastně ještě do Ostravy tak docela nedoputovala, že?

Máte pravdu, zatím nedoputovala. Ples v opeře se teď už nehraje, všichni čekají na rekonstrukci divadla, ale já věřím, že se ještě hrát někdy bude…​

 

Patrick Fridrichovský

Interviews

5Z5A9748.jpg

"Mým snem je Vídeňská státní opera"

"MY DREAM IS THE VIENNA STATE OPERA"

"MEIN TRAUM IST WIENER STAATSOPER"

APR 8, 2017

 

Jak jste oslavila váš zatím největší úspěch v kariéře?
Naštěstí se mi podařilo vzít na předávání cen v Národním divadle nejbližší rodinu, takže jsem to mohla celé prožívat s nimi. Oslava byla úměrná velikosti úspěchu a taťka bude dlouho vzpomínat, jak šel pěšky přes půl Prahy a táhl obrovskou krabici, ve které byla Cena Thálie zabalená.​

Petr Kubát

"Chtěla bych si zazpívat ve vídeňské opeře" 

"I WOULD LIKE TO SING AT THE VIENNA OPERA"

"ICH MÖCHTE AN DER WIENER OPER SINGEN"

APR 4, 2017

 

Kdy jste viděla svůj první muzikál v životě?

Tak to bylo už alespoň pro mě opravdu velmi dávno. Myslím, že to mohlo být tak v polovině devadesátých let, byla jsem na základní škole. Mamka mě vzala s sebou do Prahy na Draculu a Ježíše. Bylo to v podobném čase, už přesně nevím, který z nich byl ten úplně první.

Jak jste se dostala do ostravské inscenace Plesu v opeře?

Můj manžel zjistil, že se bude v Ostravě uvádět Ples v opeře a napadlo ho, že bych mohla zpívat roli služebné Hortenzie, která diváka provádí dějem celé operety, opravdu krásná postava, herecky i pěvecky. Napsal mým jménem na vedení divadla, zda neplánují konkurz. A opravdu za několik dnů přišla odpověď od šéfa souboru, že mohu přijet a předzpívat.​

Břetislav Uhlář

aCE3A9344-2..jpg
5Z5A8697.jpg

"Jihočeška si vyzpívala cenu Thálie"

"SOUTH BOHEMIAN GIRL SANG OUT THE THALIA AWARD"

"SÜDBÖHMISCHE MÄDCHEN IST THALIA PREIS GESUNGEN"

MAR 29, 2017

 

Chtěla jste se odmalička stát zpěvačkou?
Když jsem byla v druhé třídě, konal se nábor do základní umělecké školy v Třeboni. Moje mamka je umělecky založený člověk a tak bylo samozřejmostí, že mě tam pošle. Vybrala jsem si oborklavír. Plno dětí potichu a poslušně sedělo ve třídě, zatímco komise prověřovala u jednotlivců cit pro rytmus, hudební sluch a celkovou vyspělost. Bylo to utrpení. Musela jsem sedět, být potichu a čekat. Po chvíli jsem neseděla, nečekala a hlasitě se projevovala, aby bylo všem jasné, že už mě to nebaví. Tehdy nastupující ředitelka Stanislava Blažíčková prohlásila, že pro studium klavíru nemám základní předpoklady. Že nevydržím v klidu sedět u nástroje, trpělivě cvičit a především neumím být ticho. Ale že to jsou právě nejlepší předpoklady pro zpěv a že by si mě vzala k sobě do třídy. Urazila jsem se, dva dni jsem s nikým nemluvila a nechala jsem mamku, ať mě přemlouvá.​

Petra Lejtnarová

"Pověsila jsem prádlo a čekám, až uschne..." 

"I HUNG MY CLOTHES AND NOW I´M WAITING UNTIL IT DRY UP..."

"ICH HABE MEINE WÄSCHE GELEGT UND JETZT WARTE ICH BIS SIE TROCKEN SIND..."

MAR 26, 2017

 

Lenko, trochu neomaleně se zeptám, jak se vám líbil slavnostní ceremoniál? 

Od prvního momentu si mě získala netradičně zvolená moderátorská dvojice Taťjana Medvecká a Jan Cina. Z blízkosti, ze které jsem měla tu možnost celý program sledovat, se mě silně dotýkalo každé slovo i gesto. Neskutečnou vzpomínku ve mně ale zanechal manželský pár František Vítek a Věra Říčařová, kteří byli oceněni za celoživotní dílo v oboru loutkové divadlo. Sálala z nich neskutečná síla, pokora a láska, která opravdu a skutečně dojímala.

Získala jste svou první Thálii. Na co jste nejdříve pomyslela, když jste se to dozvěděla? 

Když jsem uslyšela své jméno, moje první myšlenka byla: „Bože, díky“. Druhá: „Tak asi bys tam měla jít, ne?“

Milan Bátor

L. Pavlovič (předání Ceny Thálie, ND Praha) © Kristýna Junková_edited.jpg
DSC_4161.JPG

"Giannetta, junge Bäuerin"

"GIANNETTA, YOUNG FARMER´S WIFE"

JUL 9, 2015

 

1., Was bedeutet es für mich, Belcanto-Partien zu singen…?

Immer wieder eine willkommene Möglichkeit, mich mit der Methodik, Stilistik und Praxis des Belcanto auseinanderzusetzen: Lange Legato-Bögen zu spinnen, getragene Melodien auskosten und die Stimme beweglich und plastisch führen.​

Csaba Némedi

bottom of page